HOME

WIE ZIJN WE

WERKING

AANBOD OPLEIDINGEN

AANBOD ARCHIEF

NIEUWS
Nieuwsberichten
E-newsletter

DOWNLOADS

PARTNERS / LINKS

DIGITALE FORMULIEREN

Klik hier voor de VDAB 72 uren

Voor de reservatie van mobiele projecten, klik hier

Wenst U zich in te schrijven op
onze nieuwsbrief, klik dan hier.

 

   Trefzeker



Terug

Datum : januari-juni 2010 


Project voor studiegebied handel:Trefzeker


Situering

Een van de belangrijkste doelen van het onderwijs is ongetwijfeld  studenten klaarstomen voor het latere bedrijfsleven. Die hulpmiddelen aanreiken die hen vertrouwd maken met hedendaagse tools en informatiebronnen die men hanteert in de bedrijfswereld.

Met Trefzeker, de sociaaljuridische online databank van Acerta Consult leren de studenten vlot omgaan met het opzoeken in een dergelijke informatiebron. Ze leren snel en correct de gewenste info op te vragen in een steeds wijzigende regelgeving.


Module sociale gids

Via de module Sociale Gids hebben de studenten meteen toegang tot verwerkte sociaaljuridische informatie. Deze wordt helder en duidelijk weergegeven, in een zeer toegankelijke taal en met bijhorende toelichting en voorbeelden.

De volgende onderdelen komen in deze module uitgebreid aan bod:

  • het overeenkomstenrecht: arbeidsovereenkomsten, deeltijdse arbeid, collectieve arbeidsovereenkomst, outplacement, tijdelijke arbeid, vrijwilligerswerk, enz
  • schorsingen van de arbeidsovereenkomst: gewaarborgd loon, zwangerschap, tijdskrediet, tijdelijke werkloosheid, kort verzuim, tijdelijke crisismaatregelen,enz
  • verplichtingen werkgever: loon, sociale zekerheid werknemers, bedrijfsvoorheffing, enz<!--[endif]-->
  • arbeidsreglementering: sociale documenten, aangifte tewerkstelling, arbeidsreglement, feestdagen, arbeidswet, ondernemingraden, arbeidsinspectie, enz
  • sociale zekerheid werknemers: arbeidsongevallen, beroepziekten, jaarlijkse vakantie, gezinsbijslag, ziekteverzekering, werkloosheid, pensioenregeling, enz<!--[endif]-->
  • sociaal statuut zelfstandigen: sociale bijdragen,gezinsbijslag, ziekte, pensioen,enz<!--[endif]-->
  • minimumvoorzieningen: inkomensgarantie, tegemoetkomingen personen met een handicap, leefloon, enz
  • tewerkstellingsmaatregelen: structurele verminderingen, doelgroepverminderingen, werkbonus, dienstencheques, beroepsopleidingen, fiscale maatregelen, enz


<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->

Samen met de Sociale Gids, heeft de student eveneens toegang tot de actuele bedragen. Dit onderdeel omvat alle bedragen m.b.t. werknemers, zelfstandigen, minimumvoorzieningen, Vlaams agentschap voor personen met een handicap, index en de schalen van de bedrijfsvoorheffing.

Men kan ook meteen linken van de Sociale Gids naar de actuele bedragen en omgekeerd.

 

Module loonsimulaties

De 2de module van Trefzeker die de student kan raadplegen is Loonsimulaties. Via ingave van een aantal parameters kan de student zelf aan de slag voor allerhande berekeningen:  bruto-netto, dubbel vakantiegeld, vertrekvakantiegeld, opzegvergoedingen, achterstallen, eindejaarspremie en exceptionele premie, brugpensioen, loonbeslag en jaarloonkost. Op deze manier wordt de theorie meteen in praktijk omgezet.

 

Verschillende zoekmogelijkheden, een printfunctie, de overzichtelijke structuur en de linken maken van Trefzeker een handig en onmisbaar hulpmiddel voor de student op weg naar de arbeidsmarkt.

Trefzeker wordt bovendien veelvuldig gehanteerd in het huidige bedrijfsleven: boekhoudkantoren, interimkantoren, advocatenkantoren, administratieve- en personeelsdiensten van kleine, middelgrote en grote bedrijven, sociaal secretariaten, enz

 

Doelgroep

Studiegebied handel

Aanbod

Een persoonlijke login is vereist om toegang te hebben tot de modules van deze online databank. RTC wil zich hierbij als partner profileren door dit kosteloos aan te bieden gedurende een bepaalde periode in 2010. Een intern opvolgsysteem zal dienen als waardemeter naar de toekomst toe.

 

Praktisch

Bij inschrijvingen moet de naam van de gebruiker en een geldig emailadres worden doorgegeven. Dit kan ofwel voor elke leerling individueel zijn, maar dat kan eventueel ook via een aantal inschrijvingen onder de naam van de leerkracht.

 

De inschrijvingen lopen maandelijks, tot eind mei 2010. De gebruikers ontvangen  nadien hun persoonlijke paswoorden om tot oktober 2010 toegang te krijgen tot de databank.

 

 
 




 Download : aanvraag logins(2).docx 

          RTC West-Vlaanderen | Streekhuis | Peter Benoitstraat 13 | 8800 Roeselare
           Tel. 051/27 55 60 | Fax 051/27 55 51 | Mob. 0486/526058 |
info@rtcwestvlaanderen.be
webdesign estart.be