In het Competentiecentrum softwarematig ondersteunde technieken van het VTI van Diksmuide kunt u terecht voor inhoudelijke opleidingen softwarematige ondersteunde technieken. Cursisten maken er kennis met CNC-plooien, MIG MAG TIG lassen en lascontrole, zowel ultrasoon als magnetisch.
Er is nood aan goed opgeleide lassers, ook kreeg de school nogal wat vragen naar een opleiding CNC-plooien. Hun antwoord hierop was de oprichting van een competentiecentrum voor softwarematig ondersteunde technieken. Het competentiecentrum speelt in op een uitdrukkelijke vraag van de regionale industrie. Die wil immers goed opgeleide en vakbekwame medewerkers en operatoren.
OPLEIDING
Bij het onderdeel lassen worden de cursisten opgeleid door het gebruik van zowel een ultrasoon als een magnetisch meettoestel. Deze meetapparaten zijn verbonden met de laspost en zijn volledig computerondersteund, zodat de instructeurs letterlijk op een eigen scherm kunnen vaststellen waar een lasser in de fout gaat. Zo kan gemakkelijk bijgestuurd worden.”
Bij het CNC-plooien wordt gewerkt met een 6-assige gestuurde machine. Voor er stukken tot maximaal 2,2 meter geplooid worden, kunnen de cursisten eerst trainen op PC, waarna ze overschakelen naar de CNC-machine. Zowel voor het leren omgaan met de software die nodig is voor ultrasone lascontrole als het CNC-plooien wordt gewerkt met groepjes van vier tot vijf cursisten.
In Diksmuide beschikt men over 4 PC’s en de nodige software ter ondersteuning. Zowel voor de lastechnieken als het CNC-plooien wordt de tijdsduur van de opleiding vastgelegd in samenspraak met de instructeur. De duur van de opleiding hangt dus af van de voorkennis van de cursist.